Villa Italiana

Paolo Bordoni

KIM JESTEŚMY

Jesteśmy jedynym w Polsce sklepem oferującym Państwu, pochodzące z terenu Włoch, elementy wyposażenia i dekoracji wnętrz oraz ogrodów, wykonane z ręcznie robionej ceramiki, majoliki, porcelany i lawy wulkanicznej.


Nasze produkty powstały dzięki 800-letniej tradycji artystycznej, której korzenie sięgają XIII wieku i doby Renesansu. Znajdziecie wśród nich Państwo wiernie odtworzone kopie zdobień wykonywanych przez mistrzów Odrodzenia, min. Rafaela Santiego, Michała Anioła, Leonarda da Vinci i Sandro Botticellego.


Wszystkie oferowane przez nas przedmioty są wytwarzane i zdobione ręcznie przez artystów z Umbrii i Toskanii. Proces tworzenia trwa od 1 do nawet 3 miesięcy a jego efektem są wyroby ceramiczne cenione za swoją niepowtarzalność oraz kunszt wykonania.


W naszej ofercie znajdują się także stoły wykonane ze skały wulkanicznej. Skała ta, wydobywana z jedynego w Europie czynnego wulkanu – sycylijskiej Etny – uformowana w wysokiej temperaturze a następnie powoli schłodzona, charakteryzuje się jednorodnością i wytrzymałością oraz posiada wyjątkowe w skali światowej walory techniczne. W procesie produkcji stołu wydobyta skała jest uważnie sortowana a następnie cięta na płyty o różnej wielkości i grubości, w zależności od pożądanego kształtu mebla.dekoracje

Nasz szlak artystycznych poszukiwań oraz jakość oferowanych produktów od lat są doceniane przez Klientów z Włoch i z zagranicy. Nasze wyroby wykorzystuje się na całym świecie jako elementy wystroju domów , willi, hoteli i restauracji.


Prezentowane przez nas umbryjskie i toskańskie majoliki oraz ceramika są prezentowane w  kolekcjach muzeów w Londynie (Victoria and Albert Museum) i w Nowym Jorku (The Metropolitan Museum of Art).


Nasza oferta prezentowana jest także na amerykańskiej stronie internetowej www.artistica.com

1-untitled folder1

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu wystawienniczego, w Krakowie przy ulicy Floriańskiej 23.